Energetická krize asi neminula nikoho. Všichni víme že v posledních pár letech docházelo k enormnímu nárůstu cen energií, a to nejen plynu, ale i elektřiny. Přitom právě tyto dvě energie jsou pro běžný život klíčové a nepostradatelné. Zatímco ale plyn každý nepoužívá, bez elektřiny se neobejde nikdo. Používáme ji denně, a pokud ji nemáme, dochází ke snížení kvality našeho života. Bez elektřiny se v dnešní době žít nedá, leda by člověk žil někde na pustém ostrově.

střecha soláry

Svým způsobem můžete mít svůj vlastní ostrov. Existuje něco, čemu se říká ostrovní fotovoltaika. Jde o to, že si necháte nainstalovat solární panely, které napájí celý váš dům. Vyrobíte si dostatek elektřiny na běžný povoz, ale také ji můžete prodávat distributorovi anebo ukládat do úložišť. Spolu s tepelným čerpadlem, které se zase postará o teplo, budete soběstačný ostrov mezi ostatními, kteří jsou zcela závislí na dodávka energií.

Jistě vás zajímá cena fotovoltaiky na rodinný dům. Ta je pro každý případ jiná. Je nutné každému zvlášť připravit řešení na míru včetně cenové nabídky. Díky tomu budete vědět hned kolik budete muset investovat. Vysoké ceny se ale nemusíte bát, protože minimálně poměrnou část nákladů vám může pomoct ušetřit dotace. Doložení všech potřebných věcí i podmínky vám můžeme vysvětlit.

solární panely

Fotovoltaika je skvělým řešením pro každou domácnost, kde se lidé aktivně zajímají o cesty, jak snížit svou spotřebu elektřiny. Díky tomu že si jí část vyrobíte, jí už nebudete tolik potřebovat, a tudíž snížíte spotřebu od distributora. To se výrazně projeví na vašem ročním vyúčtování. Pokud jste měli za minulé roky nedoplatky kvůli zdražování, teď vám mohou naopak peníze vracet z přeplatku. Nechte si nainstalovat soláry, které se stávají velice rozšířenými. Stále více domácnost využívá tuto možnost, i vy můžete mít vlastní elektrárnu.