Také se těšíte, až se dopravíte z práce domů a konečně setrváte chvíli v poklidu? Vyprostíte z chladničky něco dobrého k svačině, kterou doplníte zdravým ovocným dortíkem z celozrnné mouky, který jste právě zakoupili v prodejně zdravé výživy. Už se vidíte v obývacím pokoji, jak relaxujete, a možná, že si odpoledne ještě dopřejete alespoň krátkou projížďku na kole, když už je venku slunečno a teplo.

vodovodní baterie

Snová představa o domácí idyle však končí v okamžiku, kdy doma objevíte mokrou mapu na zdi. Budou se vám honit hlavou různé představy a zejména důvody, proč k něčemu takovému došlo, a jak situaci řešit. Buďte však bez obav, toto se může stát i u nově instalovaných rozvodů vody, kupříkladu jde o vadu materiálu nebo nějaký drobný zádrhel, který instalatérská firma podcenila, anebo se pochopitelně cosi přihodí až po delší době, kdy mají vodovodní rozvody již něco za sebou.

instalatérské rozvody

Hlavně nepanikařte

Panika je to nejhorší, co můžete v tu chvíli udělat. V klidu si snězte svou svačinu a vychutnejte si i dortík a pak jen vyhledejte uložený kontaktní telefon na instalatéry – havarijní servis, a sdělte jim vaší „novinu“. Instalatéři vám zřejmě v tu chvíli poradí, abyste pro jistotu vypnuli hlavní jistič, kdyby se „náhodou“ dostala voda až do elektroinstalace, a abyste v žádném případě nic nebourali.

Bourání omítky a zdiva je zbytečné, protože instalatéři provádí detekci úniku vody moderní metodou akustických tyčí nebo formovacího plynu. Tímto se zjistí místo defektu s velkou přesností a k odebírání omítky se přikračuje až ve chvíli, kdy je čas na samotnou opravu. Není tedy nutné oklepávat předem omítku na celé zdi, anebo v případě závady topení v podlaze bourat větší polovinu betonové podlahové plochy.

Jestliže zavoláte instalatéry co nejdříve, možná, že navečer ještě stihnete tu projížďku na kole, protože k odstranění problému může ve vašem případě dojít již do několika hodin.