Znáte to – vydat se na dovolenou rozhodně nepatří už jen samo o sobě mezi jednoduché úkoly. Nejen, že člověk musí všechno sbalit a na cestu pořádně nachystat, ale je také nutné se postarat o to, aby celá dovolená vůbec byla zařízena a nejlépe také proběhla v pořádku. Vždyť už jen při doručování zahraničních zásilek bývají mnohdy problémy s celními službami – a co teprve, když do toho zahraničí musíte připravit hned několik lidí najednou? A pokud vám vaši cestu ještě naruší zdravotní problémy, například v podobě průjmu, je oheň na střeše, protože toto si na dovolené rozhodně nikdo nemůže přát. Jestliže vám však záleží na tom, abyste se průjmu vyhnuli, možná bude stačit jen dodržovat několik zásad k tomu, aby se vám tento cíl podařilo naplnit.

Role toaletního papíru

Stravujte se správně

Příjezd na dovolenou s sebou většinou neodmyslitelně nese odlišné stravovací návyky, které se na vašem zažívání mohou negativně podepsat, a právě takové problémy se zažíváním způsobit. Proto byste rozhodně neměli zapomínat na správné stravovací návyky a také na stravování v místech, kde je zajištěná kvalitní a správná hygiena. Jinak to totiž může skončit daleko hůře než jen obyčejným průjmem.

Bolest břicha

Pečujte o svá střeva

Mnohdy je složité si uvědomit, že ačkoliv se stravujete kvalitně a dobře, problém tkví úplně jinde. Takového průjmu můžete docílit i nedostatkem probiotik, která jsou pro střeva velmi důležitá a bez kterých se jen těžko obejdou. Proto na jejich doplňování určitě nezapomínejte a starejte se o to, aby jich střeva měla dostatek.

Dbejte na správné doplňování tekutin

V letních měsících je hydratace organismu velmi důležitá, záleží ovšem na tom, ze kterých míst voda či jiné nápoje pochází. Určitě byste měli dávat přednost pouze baleným nápojům, které jsou nezávadné a můžete je v klidu pít. Ne na všech místech zeměkoule musí být vždy voda vždy pitná a čistá – a někdy se to na organismu dost negativně umí projevit.