Možná už jste slyšeli o prášku matcha. Který je v posledních letech velmi populární. Jeho popularita vzrostla, kdy se do světa rozšířili informace o skvělých zdravotních účincích, které prášek matcha na náš organismus má. Pojďme se na tento kouzelný prášek podívat lépe. Matcha je vlastně čaj. Pěstuje se z čajovníku Camellia sinensis. Pěstují se právě výhradně pro výrobu matcha prášku. Najdete je nejčastěji v oblastech Japonska, jako je třeba Kjóto. Čajovníky, které jsou určeny na výrobu matcha prášku, se pěstují ve stinných místech, kde rostou několik týdnů, než dojde ke sklizni.

matcha prášek

Matcha se vyrábí tak, že se nejprve sklidí lístky mladého zeleného čaje. Ty se melou a zbavují jakýchkoliv větších částic. Mletím vznikne velmi jemný, hladký prášek, který má jasně zelenou barvu. Tuto barvu způsobuje právě to, že jsou čajovníky určené http://m.urad.praha2.cz/Domy-urcene-k-prodeji-pouze-po-bytovych-jednotkach-1 pro matchu pěstovány ve stínu. Zvyšuje se tím obsah chlorofylu v čajových lístcích. Zajímavostí je, že ze všech druhů čajů, má právě matcha nejkratší období růstu. Růst je jen několik týdnů a lístky se sklízí velmi mladé a drobné. Jak vůbec taková matcha chutná? Každý její chuť popisuje jinak. Jedno je jisté. Má velmi specifickou chuť, kterou buď milujete anebo nenávidíte.

latte

Její chuť je sladká, ale se zemitými podtóny. Někdo označuje tyto podtóny jako travnaté. Pokud jste ochutnali matchu, která měla hořkou chuť, nejednalo se o kvalitní matchu a dejte tomuto nápoji ještě šanci. Horká matcha byla pravděpodobně připravována rozmícháním v převařené vodě, což je chyba. Matcha se má rozmíchat pouze v horké vodě, nikoliv vroucí. Nebo mohl být matcha prášek nekvalitní či již příliš starý. Matchu si musíte vybírat kvalitní, abyste si opravdu pochutnali. Nakupujte tedy z ověřených zdrojů, například matcha čaj darka-shop.cz. Matcha čaj má spoustu zdravotních benefitů, a proto se doporučuje pít na denní bázi.