Výběr plenek je dnes opravdu obrovský. Můžete si vybrat mezi látkovými plenkami a těmi jednorázovými. Většina rodičů shání věci do výbavičky podle ceny, což je pochopitelné. Všechno neustále zdražuje, a dětské potřeby jsou také stále dražší. Proto vyhrávají jednorázové plenky na celé čáře. Ty nejlevnější totiž seženete za necelé tři koruny za kus. Pokud vám ale jde o vliv na zdraví vašeho miminka, určitě nekupujte ty nejlevnější plenky, protože tím riskujete celkem dost zdravotních problémů.

matka a dítě

Snažší vznik opruzenin
Nejlevnější jednorázové plenky jsou plné chemikálií a plastů. Jsou neprodyšné, a tak dítěti snadno vnikají opruzeniny. Ty jsou velice bolestivé a tak je lepší se jim vyhnout a takové plenky nekupovat vůbec. Pokud se rozhodujete pro jednorázové, zkuste si vybírat alespoň takové, které jsou šetrnější nejen k dětské pokožce, ale i k přírodě. Ty nejlevnější plenky nejsou to nejlepší ani pro přírodu, protože se nerozloží a putují na skládky nebo do spaloven. Daleko lepší jsou ekologické jednorázové pleny, které obsahují spíše přírodní látky a nejsou bělené chlorem.

matka a dítě

Alergie
Chemikálie obsažené v nejlevnějších plenkách mohou způsobovat i alergie, proto je lepší je nekupovat vůbec.

Vliv na hormonální systém
Mnohé látky mohou způsobovat potíže s hormony, což se může a nemusí projevit až za mnoho let.
Ideální jsou látkové pleny, které jsou prodyšné. Jsou sice dražší, ale potom je můžete používat celé roky, a taky je můžete prodat dál. Ideální je pořídit látkové pleny – sada Delamedoplen se dá koupit i z druhé ruky. Díky používání látkových plen budou mít děti i snažší přechod na nočník, protože jim bude vadit mokrá plenka. Látkové pleny jsou zdravotně nezávadné a mohou pomoct i srovnat případné problémy s postavením nožiček. Dejte jim šanci, šetřete životní prostředí a dokonce i svou peněženku.