Pozor: investice do sebe nemusí být jen ta finanční. Investovat do sebe můžete i čas (čas pro sebe na relaxaci), úsilí a lásku.

1) kupujte jen kvalitní kosmetiku

Snažíte se ušetřit, kde můžete, ale nekvalitní kosmetika může napáchat více škody, než užitku. Samozřejmě drahá nerovná se nutně dobrá. I průměrná cena může zajistit kvalitní produkt. Zjistěte, co vaše pleť potřebuje, co jí dělá dobře a to jí dopřejte.

žena

2) sportujte a posilujte si fyzičku

Investujte do svého zdraví tím, že budete pravidelně sportovat. Posilujte svou kondici a věnujte se, jak aerobnímu cvičení, tak posilovacímu i strečinku. A když zrovna nemáte na sportování náladu, vyrazte alespoň na procházku do přírody. I chůze se počítá a posílí vaše zdraví.

3) poznávejte svět

Cestujte a poznávejte, jak žijí jiné národy. Jakou mají kulturu, zvyky a stravovací návyky. Snažte se žít jako místní. Je to něco, co vás neskutečně obohatí. Investice do cestování nikdy není ztráta peněz. Ve výsledku je z toho vždy zisk pro vás.

4) starejte se o svou psychiku

Stejně jako se o tělo staráte cvičením, protahováním a regenerací, věnujte se i své psychice. Naučte se rozpoznávat své pocity, uvědomovat si je a přijímat je. Poslouchejte relaxační hudbu a zkuste každý den alespoň 5 minut meditovat.

srdce

5) mějte zorganizovaný domov

Snažte se, abyste se doma cítili dobře. Domov by měl být útulný a dobře zorganizovaný. Chaos a nepořádek vám nebude dělat dobře. Koupit se dají nejrůznější pořadače a organizéry. Dejte si záležet také na dekoracích a doplňcích. A povinnost by měla být alespoň jedna živá květina.

6) rozvíjejte se a vzdělávejte

Investujte do svého vzdělávání a koníčků. Jakékoliv kurzy, kde se naučíte něco nového jsou plus. Chcete se naučit italsky, péct makronky, programovat počítače nebo vyrábět víno? Přihlaste se na kurz a investujte do sebe.