Prádlo a oblečení znečištěné od menstruační krve není nic příjemného. Své o tom ví snad každá žena, protože i když se sebevíc snaží, často prostě k nějaké nehodě dojde. Některé ženy používají svoje oblíbené a vyzkoušené menstruační pomůcky, které používají už roky, a tak od nic čekají naprostou spolehlivost. Jenže i v tomto případě je možné protečení například z důvodu zkoušení jiné značky pomůcek nebo změny intenzity krvácení. To se totiž může měnit.

žena v prádle

Spolehlivost vložek a tamponů je obecně vysoká, ale stačí je o chvilku déle nevyměnit z jakéhokoliv důvodu, a dojde k protečení. I to je důvod proč ženy hledají nové pomůcky, které neprotečou. Jsou takové? Kalíšek je ideální pro ženy, které jsou zvyklé na tampony. Zavádí se do těla, takže v tomto směru nebývá problém. Horší ale je že se kalíšek musí pravidelně umývat a jednou za měsíc se musí sterilizovat. Kalíšek je zdravotně nezávadný a je vhodný po celou dobu menstruace. Můžete ho používat i na sport. Než si ale zvyknete na to jak ho zavést a vytáhnout, může to být zpočátku trošku bolestivé.

Menstruační kalhotky jsou druhou alternativou, která je ekologická i ekonomická. Jedny kalhotky jsou sice dražší, ale pokud se o ně budete starat jak se má, určitě vám vydrží mnohem déle. Jsou vyrobeny z vícero savých vrstev, díky čemuž jsou maximálně bezpečné. Protečení u nich nehrozí ani v noci nebo během sportu. Existuje více druhů podle savosti, takže pokud potřebuje kalhotky pro silnější menstruaci, i takové u nás najdete. Poskytnou vám potřebný komfort i bezpečí, a navíc o nich ani nebudete vědět.

bílé kalhotky

Kolik jich pořídit?
Udává se, že jedny kalhotky vydrží stejně dlouho jako tampon nebo vložka, takže pokud za den spotřebujete třeba 4 tampony, je ideální mít čtvery kalhotky. Jde o to abyste stihla všechny kalhotky vyprat, abyste je měla k dispozici.