Kdo by neznal příručky, návody k obsluze, které nám ušetří spoustu času, který bychom potřebovali k prozkoumání té či oné věci, ale hlavním důvodem vzniku návodů je naše bezpečnost. Abychom přesně věděli, k čemu daný výrobek slouží, jak jej poprvé spustit, jak se o něj starat a čeho se určitě vyvarovat.

Návod k obsluze je nedílnou součástí každého nového přístroje, který si domů koupíte. Ale ci když si koupíte něco z bazaru a původní majitel už příručku dávno vyhodil? Máte několik možností. Můžete napsat výrobci, ale tady může nastat problém, že výrobce již dané zboží nevyrábí a návody k obsluze už nemá, nebo může být hodně dlouhá doba než zareaguje na váš dopis či mail, případně neodpoví vůbec.

příručka

Další možností je internet. Mnoho výrobců má na svých webových stránkách zveřejněné příručky ke svým výrobkům. Ale víte, že je tu jedna úplně nejjednodušší možnost? A tou jsou internetové stránky Manualsdirect. Na stránce si jednoduše zadáte o jaký výrobek se jedná, jakou příručku, jaký návod hledáte a z databáze na vás vyskočí právě ta příručka, kterou hledáte. Ušetříte vám to spoustu času a námahy.

příručka

Kupujete novou pračku, sporák, mikrovlnku nebo třeba osobní váhu? Ke všemu dostanete návod k použití s radami jak k samotné instalaci, ale i s podrobnostmi, jak vlastně ona věc funguje a co všechno umí. Jenže co dělat, když se návod při vybalování ztratí nebo jej výrobce zapomněl do balení vložit? Hledejte na internetu na stránkách www.manualsdirect.cz, kde je spousta návodů volně ke stažení. Rozhodně byste si před prvním spuštěním přístrojů měli mít prostudovaný návod a měli byste vědět, jaké mohou nastat poruchy a jak je řešit. Ne s každým problémem musíte řešit reklamaci, ale některé jsou tak fatální, že byste se neměli o opravu sami doma pokoušet.

A co vy? Čtete poctivě příručky a návody k použití?