Léto už skoro frčí v plném proudu, což mimo jiné znamená instinktivní hledání chládku. A toho se nám mimo jiné může dostat třeba i ve vodě. Sprchování nebo koupání doma ve vaně není ono. Ideální si i zaplavat, což je nejen zábavné, ale zároveň i zdravé. Problém je, že na veřejných plovárnách, ať už uměle vytvořených či přírodních, bývá obvykle plno, a tudíž nemá člověk příliš šanci si vody užít. Stále jsou zde však i jiné možnosti. Mezi ty zdaleka nejkomfortnější je koupě vlastního bazénu. Nejde sice o levnou záležitost, na druhou stranu za možnost užít si plavání prakticky denně zvýšené výdaje rozhodně stojí.

Venkovní bazén

Není však potřeba si dělat naděje, že výdaje se dotýkají pouze samotného bazénu. Vynakládat peníze je nezbytné i na další příslušenství, které s vodní plochou přímo souvisí. Mezi to nejdůležitější patří bezpochyby dezinfekce. Bez té se čisté stojaté vody v létě nikdy nedá dosáhnout a do špinavé vody by nikdo neměl lozit.

Základem bazénové dezinfekce nejen u nás, ale také v mnoha jiných zemích, je chlór. Ten se dá koupit jak v tekuté, tak i pevné formě. V obou případech se dávkuje poměrně snadno a rychle. Stačí se jen řídit návodem. Problém s chlórem je, že nemusí vonět každému. Navíc často u citlivějších jedinců způsobuje problémy s pokožkou. A i proto je v kurzu také bezchlorová chemie, která není ani zdaleka tak dráždivá. Mezi nejběžnější zástupce patří hlavně přípravky na bázi kyslíku a mořská sůl. Zatím produkty s aktivním kyslíkem fungují dobře samostatně, mořskou sůl je pro lepší efekt nezbytné zkombinovat se solonizační jednotkou.

Vila s bazénem

Ve efektivní je, co se boje s nečistotami ve vodě týče, i bazénová plachta. Stačí ji vždy na večer natáhnout a člověk bude mít jistotu, že mu na hladinu nenapadají rozličné nečistoty. Některé plachty jsou navíc solární, což je vlastnost, která se hodí, když je potřeba trochu ohřát vodu. Takto to udělá sluníčko zadarmo.