Camilla Britská se stala po boku svého manžela – krále Karla 3. – novou královnou manželkou. Narodila se se v roce 1947 v Londýně jako nejstarší dítě do tradiční anglické rodiny. Otec Bruce Shand  byl majorem a matka Rosalinda Cubittová byla dcerou Rolanda Cubitta, barona Ashcombeho. Nová královna vyrůstala ve Východním Sussexu, později Jižním Kensingtonu. Kde ji bylo dopřáno kvalitní vzdělání. Ve kterém pokračovala na univerzitách ve Francii a Švýcarsku. V roce 1973 se Camilla vdala za Andrewa Parker Bowlese, s nímž měla dvě děti. Které jsou v současnosti rovněž rodiči čtyř dětí – královniných vnoučat.

Panství

Stejně jako manželství Karla 3. nevydrželo a v roce 1995 bylo rozvedeno. Přátelství s budoucím manželem Karlem se rozvíjelo už od sedmdesátých let. A když v roce 1997 tragicky zahynula jeho žena Diana, se jejich osudy spojily. A v roce 2005 byli sezdáni. Z Camilly se stala vévodkyně z Cornwallu a jako společné sídlo k manželskému životu si vybrali Clarence House, nedaleko Buckinghamského paláce. Odkud svého manžela doprovázela na cestách po celém světě. A začala žít životem člena královské rodiny. Dokonce i její děti byly rády, že si vzala muže, kterého dlouho milovala. To samé o své nové ženě tvrdí i její královský manžel. Její hlavní náplní je pomoc sociálně znevýhodněných občanů a charitativní činnost. 

Korunovační klenoty

Ke korunovaci došlo 6. května 2023, kdy královna Camilla, spolu se svým manželem králem Karlem 3. byli během slavnostního ceremoniálu ve Westminsterském opatství,  na znamení moci, před hlavním oltářem potvrzeni coby nejvyšší politické postavy v zemi. Byla jim na hlavu vložena královská koruna a rovněž korunovační insignie. A ruku v ruce tak vstoupili do dalšího společného života jako král a královna. Přímý přenos z korunovačního obřadu byl přenášen do většiny zemí světa. A Anglie má po Alžbětě II. další královnu. Snad se Camille Britské, nové královně, podaří udržet věhlas, který si ona vydobyla po celém světě za svého sedmdesátiletého panování v čele Velké Británie.