Každý z nás žije poněkud jiným způsobem života. A ačkoliv se mohou na první pohled podobat, při bližším zkoumání zjistíme, že se ve skutečnosti v důležitých věcech liší. Například mnoho lidí ráno vstane, udělá snídani, jde do práce a pak domů. To je ovšem to, kde podobnost končí.

 

Odlišnosti můžeme najít již například u snídaně. Někdo si dává obligátní rohlík či housku s máslem a salámem, jiný zase klasické cereálie, další něco jiného. Stejně tak po příchodu domů se chováme jinak. Zatímco jeden se hned vrhne na domácí práce, jiný si zase třeba pustí televizi a alespoň na půl hodinky si odpočine.

 

ke správnému životnímu stylu patří i zdravá strava

 

Bohužel, i přes tyto rozdíly jen málokdo žije takovým životním stylem, který by mu vyhovoval. Přitom je to důležitější, než si myslíme. Ačkoliv tomu většina lidí nepřikládá nějakou zvláštní důležitost, výzkumy ukazují, že vliv správného životního stylu je mnohem větší, než si myslíme.

 

V první řadě samozřejmě ovlivňuje naši psychickou pohodu. To přináší omezení stresu a má i pozitivní vliv na krevní tlak. Tím vším se samozřejmě sníží i výskyt depresí a podobných stavů, nehledě na to, že i lidé s diagnostikovanými psychickými problémy se pak budou cítit lépe, a tak se s nimi i budou lépe vypořádávat.

 

měli bychom si najít čas i na své koníčky

 

To vše má samozřejmě i vliv na naše fyzické zdraví. Již zmíněné snížení krevního tlaku působí jako prevence proti srdečním a jiným chorobám, správná strava pak omezuje výskyt cukrovky, obezity a problémů s tím spojených. Problém však je, že v současné době je prakticky nemožné, aby člověk žil takovým životním stylem, který by pro něj byl ideální. Často musíme vzít práci, která nás nebaví a která nás psychicky či fyzicky ubíjí, neboť jíst je potřeba a účty e samy nezaplatí. Přesto bychom se měli snažit se mu přiblížit alespoň natolik, nakolik to jen bude možné. Prospěje nám to totiž víc, než si myslíme.