Zaměstnání může být samo o sobě dost stresující. Záleží samozřejmě na tom kde kdo pracuje, ale jsou pracoviště s velkou mírou stresu. Typicky jde třeba o lékaře nebo další záchranné či bezpečnostní složky. I zdánlivě obyčejná práce může být stresující a tak není divu že každý potřebuje odpočinek. Naše zaměstnání ale není jediný důvod proč potřebujeme odpočívat. Každý máme nějaké povinnosti u sebe doma – vůči partnerovi, musíme udržovat domácnost, vychovávat děti a podobně, takže často běháme z jedné povinnosti do druhé. To vede nejen ke stresu ale i ke spěchu.

příroda meditace

Je potřeba vypnout
Mnoho lidí má obavy z toho že když neustále nebudou něco dělat, že nic nestihnou. Ale je potřeba si uvědomit že zeměkoule se bez nás nepřestane točit. Je důležité nebrat si víc povinností než sami unesete. Hlavně v práci – když si někdo zvykne že toho uděláte víc, bude to po vás chtít pořád. Je lepší si nějak rozumně rozdělit i povinnosti v domácnosti a okolo dětí, pokud je to trochu možné. Zlepší se tím partnerské vztahy, které mohou trpět tím, že všechno zastává jen žena.

domácí meditace

Jak si odpočinout?
Pro každého je odpočinek něco jiného. Někdo potřebuje procházku, někdo si odpočine u kávy někde v kavárně, a pro koho je to třeba procházka lesem nebo dobrý film. Záleží jen na vaší preferenci. Pokud ale cítíte že jste unavení psychicky, je dobré vyzkoušet třeba meditaci, při které se zklidníte. Stačí si sednout do ticha a klidu, můžete si zapálit svíčku. Princip je jednoduchý. Lehnete si nebo sednete a zavřete oči. Vnímáte svůj dech a dýcháte zhluboka. Na nic nemyslíte. Prostě jen budete vnímat svůj dech, nakonec se zklidní i tok myšlenek. Možná si říkáte že je to hloupost, ale jakmile začnete s meditací, váš mozek si neuvěřitelně odpočine. Je důležité odpočívat nejen fyzicky ale hlavně psychicky, což mnoho lidí opomíjí.