Při výběru kočárku je dobré si nejprve prohlédnout širokou nabídku. Díky tomu si uděláte základní přehled toho, jaké kočárky jsou na trhu, jaké typy, z jakých materiálů a od kterých výrobců. Můžete si už předem říci, které se vám líbí a které naopak zavrhnete hned. Je dobré také, pokud budete mít možnost si kočárky přímo vyzkoušet. Díky tomu zjistíte, jak se vám s kočárkem manipuluje, jak se vám skládá, přenáší, jak je vysoký a jak je hluboká korbička. Také ho můžete vyzkoušet dát do auta. Ale hlavně zjistíte, zda třeba kolečka s aretací jsou pro vás vhodná, zda chcete čtyři kola nebo raději jen tři apod. Je lepší mít možnost si kočárky vyzkoušet a zjistit, jak se vám s ním jezdí a řídí.

miminko v kočárku

Můžete také vybírat i podle rozměrů, materiálu, a zda je kočárek spíše sportovní nebo městský. Pokud víte, že s ním budete hodně jezdit i po nezpevněném povrchu, po lesních cestách, budete s ním chtít sportovat apod., pak je dobré si pořídit sportovní kočárek, který má nafukovací kola, je odpružený a stabilní a jeho konstrukce zvládne i náročný terén. U hlubokého kočárku se můžete rozhodnout, zda koupíte pouze jen hluboký kočárek nebo pořídíte rovnou dvojkombinaci či trojkombinaci. U dvojkombinace totiž máte jeden podvozek, ale dvě korbičky, jednu hlubokou a jednu sportovní. Takže po pár měsících, kdy miminko vyroste a vy ho budete chtít dát do sportovní korbičky, nemusíte kupovat nový kočárek, ale stačí pouze vyměnit korbičky.

Hluboký kočárek

Také se můžete podívat, jak veliká je hluboká korbička. Kolik místa poskytuje miminku. Pokud víte, že budete mít miminko v zimě už pár měsíců na světě, pak aby se vám tam miminko vešlo i s fusakem. Ale většinou to bývá i tak, že korbička vypadá, že je malá a přesto může být velmi prostorná. Vybírat můžete i podle velikosti nebo i podle stylu kočárku. A samozřejmě i podle barvy. Ale to nemusí být nutně to nejdůležitější. Myslete na více faktorů a tedy i na to, jak bude kočárek pohodlný a funkční.