Pro většinu lidí kteří chtějí bydlet ve svém domě vyvstává otázka, jestli jít do novostavby a nebo opravit starší nemovitost. Je to velmi individuální rozhodnutí, ale mnoho lidí se nakonec rozhodne pro novostavbu. Jeho logické – je to rychlejší, levnější a hlavně jednodušší. Nedá se to sice paušalizovat, protože můžete narazit na udržovaný starší dům, kde budete mít práce hotové za měsíc, ale takových už moc nenajdete.

solární panely

Dnes je kladen důraz na to mít nízkoenergetický dům Enerdomy. Neustále se zvyšující ceny za elektřinu a topení dohnaly mnoho lidí k tomu, že si do svých domů nechávají montovat tepelná čerpadla, domy zateplují a kupují si solární panely. Právě tyto investice mají za úkol snížit spotřebu energií a mají jejich majitelům snížit náklady na bydlení. Extrémní ceny za elektřinu a s ní spojené výše záloh donutily mnoho majitelů domů, a to i těch starších, k nákupu solárních panelů. Na ty je dokonce možné čerpat i státní dotace. Elektřinu sice nedokážou vyrábět celý rok, ale vyrobená elektřina vám dokáže něco ušetřit, a přebytky si můžete uložit do baterií a nebo je prodat dodavateli.

klíč k domu

Nové možnosti = lepší bydlení
Dnes máme díky moderním technologiím možnosti jak šetřit nejen energiemi ale i za energie. Pokud chcete mít dům s nižšími náklady na energie, můžete si jej nechat postavit třeba na klíč. Stavební firmy nabízí domy, které vám postaví od základů až po střechu. Můžete mít dřevostavbu nebo zděný dům, a nemusíte se bát, i dřevostavba může být nízkoenergetická. Vyberte si solidní stavební firmu a určitě si z jejich nabídky najdete ten nejlepší dům pro vás. Tepelné čerpadlo a solární panely patří mezi standardní vybavení novostaveb u mnoha firem, proto neváhejte s rozhodnutím, jelikož ty opravdu dobré firmy berou jen pár zakázek ročně, aby je stihly postavit včas. Bydlet můžete už za pár měsíců.