Myslím si, že když děti sportují, tak je to opravdu skvělé, protože znám jednu holčičku, která v osmi letech váží šedesát jedna kilogramů. Výšku má na svůj věk úplně přiměřenou, ale její postava vypadá opravdu děsivě. A sice chápu, že malé děti někdy bývají oplácané, ale tohle už je extrém. Protože tato holčička už trpí i unikem moči. Její maminka s ní byla kolikrát u lékaře a všechno řešili. Řešili jak ledviny a také žaludek a také močový měchýř. Podle výsledku všechno bylo v pořádku, jenomže nejhorší na tom bylo, že její holčička byla velice obézní, že to je velmi nezdravé.

Já zkouším lézt na hory.

Doktorka jí poradila nějakou nejlepší dietu pro děti, ale nejhorší na tom je, že její maminka to vůbec nedodržuje. Dokonce je to tak velice smutné, že tato malá dívenka nedělá vůbec žádný sport. A podle mého názoru, kdyby dítě se hýbalo opravdu pravidelně, tak mu nehrozí žádná obezita. Jenomže já se jsem se také dozvěděla, že tato malá dívenka jí snad nadvakrát obědy a jí opravdu ve velkém a nezdravém množství. Takže to nemá nic dědičného. A kdyby záleželo na mně, tak já bych raději rychle začala dítě nutit sportovat. Nemusí to být ihned nějaký velice náročný sport, aby děti běhaly maraton, tohle tedy vůbec ne.

Sport mám ráda.

Ono jde spíše o to, aby dítě sportovalo tak, aby ho to bavilo. A aby ke sportu mělo vřelý vztah, ale když ji maminka do ničeho nezasvětila, tak je to potom velmi těžké ji něco naučit a říct jí, že sport je nutný a že jí také prospěje. Co třeba volejbal anebo plavání? Anebo jízda na kole? Jízdu na kole může vykonávat opravdu každý, i když má několik kilogramů navíc. A to samé plavání. A záleží opravdu na každém, jaký sport bude komu vyhovovat, ale hlavně ať člověk sportuje. A je to velice prospěšné, a navíc při sportu člověk najde také spoustu přátel. Proto já vždy dávám na to, abych své děti vychovávala v pozitivním duchu a taky aby děti měly rády sport, který je zabaví a jistě také potěší.