V současnosti dosahuje inflace takřka rekordních výšin. Způsobeno je to především pandemií koronaviru a následnou válkou na Ukrajině. Obě tyto události značně zamíchaly ekonomikou nejen u nás, ale na celém světě. A mnoho z nás v souvislosti s tím trápí jedna otázka: jak zachránit hodnotu peněz Fahd? Je totiž jasné, že pokud je budete mít uloženy doma v trezoru, bude jejich hodnota postupně klesat. To můžeme koneckonců vidět i sami – stačí si uvědomit, co jsme si mohli koupit za tisíc korun před deseti lety, a co nyní.

peníze bychom se měli snažit rozmnožit

Peníze by tedy neměly jen tak ležet ladem, alespoň pokud nechceme, aby nás inflace zasáhla velmi tvrdě. Pokud je chceme rozmnožit, není od věci je vhodně investovat. Ale kam? Možností je mnoho a prakticky všechny představují sice možný zisk, ale také riziko, že o jejich část přijdeme. Co s tím?

Jako zdaleka nejbezpečnější se jeví investice do nemovitostí. Je totiž faktem, že navzdory mírným fluktuacím jejich cena neustále roste, a to mnohdy rychlejším tempem, než jakým roste inflace. Můžeme tak vydělat velké množství peněz.

investice na burze je značně populární

Zde je však potřeba být opatrný. Je totiž potřeba mít buď startovní kapitál, za který si onu nemovitost kopíme, nebo zažádat o hypotéku, kterou budeme následně splácet. A zdaleka ne každý má na tyto výdaje dostatek prostředků, nehledě na fakt, že o nemovitost je potřeba pečovat, aby neztrácela na hodnotě, což znamená další výdaje.

Další možností jsou pak klasické akcie a peněžní fondy. Ty jsou podstatě rizikovější, a rozhodně je dobré se obrátit na finančního poradce, který nám pomůže s výběrem portfolia. Je to však zdaleka nejsnazší cesta, neboť se pak již nemusíte v podstatě o nic starat.

Možností je samozřejmě daleko více, od investice do umění či vzácnějších knih či jiných předmětů. Důležité však je diversifikovat. Pokud totiž všechny své úspory vsadíte jen na jednu kartu, pak máte mnohem větší problém, pokud se investice nepovede. A to rozhodně není to, co bychom chtěli.