Protože žijeme v mírném podnebném pásu, nejsme u nás zvyklí na velká horka. Bohužel počasí se mění a tak si i u nás musíme začít zvykat na nezvykle vysoké teploty, které jsme u nás ještě neměli. Velká horka jsou zdravotní komplikací pro děti, chronicky nemocné a pro starší lidi. Tyto skupiny lidí by vůbec neměly chodit ven, protože jim hrozí nejen úpal, ale i přehřátí organismu. Mnohem lepší je přečkat největší vedra doma, pokud je to možné.

dno bazénu

Nejčastější chyby
Mnoho lidí se domnívá, že když se budou celé dny cpát zmrzlinou, ledovou kávou a ledovou vodou s ledem, tak jim bude lépe. Bohužel to tak nefunguje, a když k tomu připočtete ještě dlouhodobý pobyt pod klimatizací, která bude chladit na plný výkon, právě jste si vysloužili lístek k obvodnímu lékaři. Ač je to neuvěřitelné, v létě plní ordinace praktických lékařů pacienti s angínami. A pokud si chcete léto užít normálně, vyhněte se těmto nápadům na ochlazení.

Mnohem lepší je chodit do vody, která je příjemně chladná. Můžete vyrazit nejen do přírodního koupaliště, ale i na uměle vytvořené. Spousta lidí dává přednost bazénu před rybníkem, a důvod je zcela zřejmý – je jím hygiena. Vodu v rybníce nemáte šanci jakkoliv ovlivnit, kdežto vodu v bazénu si můžete udržovat a mít ji tak neustále čistou.

luxusní bazén

Jestli bydlíte v domě se zahradou a uvažujete o koupi bazénu, zvažte plastové bazény do země, které nejen že dobře vypadají, ale také jsou žádanější, protože jsou kvalitnější. Mít zapištěný bazén je dnes běžné, protože cena těchto bazénů už není extrémně vysoká, jako tomu bylo ještě před pár lety. V dnešní době si takový bazén může dovolit rodina s průměrnými příjmy, protože ten nejlevnější stojí zhruba 50 tisíc korun. To je částka, která není nijak velká, a našetřit ji zvládne každý. Nechte si nainstalovat bazén co nejdřív, teploty už stoupají.