Jak vypadá zdravý životní styl?
Zdravý životní styl se vyznačuje zdravou stravou, která nám poskytuje dostatek živin, vitamínů, minerálů a dalších látek tak, aby naše těla fungovala bezchybný a co možná nejdéle. Jenže pokud například jíme moc cukru nebo tuků, na našem těle se to podepíše nadváhou. A právě nadváha je jedním z největších problémů, se kterými se naše civilizace poslední roky potýká. S nadváhou bojují nejen dospělí, ale i malé děti.

kolagen tablety

Jak se jí zbavit?
Nadváha není zdravá pro žádnou část našeho těla. Nejen že způsobuje potíže se srdcem, krevním tlakem a cévami, ale hlavně zatěžuje naše klouby. Pokud vás tedy ohrožují kila navíc, je vhodné se jich zavčas zbavit. Pomoc si můžete různými potravinovými doplňky, které mohou hubnutí urychlit. Žádné zázraky přes noc ale určitě nečekejte.

Jednou z cest jak si pomoct ke zdraví i do pozdějšího věku je užívání doplňků stravy. Velmi důležitou součástí našeho těla je kolagen. Možná si jej spojujete spíše se vzhledem než s vlivem na zdraví, ale opravdu má kolagen na klouby https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ velký vliv. Tvoří chrupavku, díky které se klouby mohou bezbolestně hýbat. A pokud máme kolagenu málo, klouby o sebe začnou dřít. Výsledkem tření kloubů je bolest a úbytek zbytků chrupavky až úbytek kostí. Tento stav se nazývá jako artróza a je to velmi bolestivé onemocnění, které nezřídka končí výměnou kloubní hlavice.

prášek kolagen

S kolageny se v posledních pár letech na sociálních sítích doslova roztrhl pytel. Celebrity a známí osobnosti spolupracují s výrobci a doporučuji samozřejmě ten svůj. Při výběru kolagenu si zejména ověřte zda jsou jeho účinky potvrzeny laboratorními testy. Těmi se může chlubit například Orca collagen, který je k dostání v podobě sáčků. Ten jednoduše smícháte s vodou a máte během chviličky připravený drink, který vám může nejen zachránit klouby, ale i zpomalit stárnutí pleti.